Orta hacimli adventure motosiklet pazarında iki Çinli üretici dikkat çekiyor. Kove 625X Pro, 581 cc çift silindirli motoru, 221 kilogramlık ağırlığı ve uzun hareket mesafeli KYB süspansiyonlarıyla öne çıkıyor. CFMOTO 700MT ise 693 cc motoru, daha yüksek torku ve uzun yol donanımlarıyla rakibine meydan okuyor. Peki teknik özellikler, performans, arazi kabiliyeti ve fiyat açısından hangisi avantajlı?
Adventure motosiklet satın almak isteyenlerin karşısına artık yalnızca Honda, Yamaha, Suzuki veya BMW çıkmıyor.
CFMOTO ve Kove gibi Çinli üreticiler, özellikle orta hacimli modellerde rekabeti artırıyor.
Kove 625X Pro ile CFMOTO 700MT, benzer kullanıcı kitlelerine hitap eden ancak karakterleri farklı iki motosiklet.
Kove, hafif arazi sürüşlerine uygun süspansiyonları, nispeten düşük ağırlığı ve elektronik donanımlarıyla dikkat çekiyor.
CFMOTO ise daha büyük motor hacmi, uzun yol konforu ve daha alçak sele yüksekliğiyle öne çıkıyor.

Kove 625X Pro ve CFMOTO 700MT Teknik Özellikler

Karşılaştırmada Kove'nin 625X Pro modeli ile CFMOTO'nun güncel 19 inç ön tekerlekli 700MT versiyonu esas alındı.
| Teknik özellik | Kove 625X Pro | CFMOTO 700MT |
|---|---|---|
| Motor hacmi | 581 cc | 693 cc |
| Motor tipi | Paralel çift silindir | Paralel çift silindir |
| Soğutma | Sıvı soğutmalı | Sıvı soğutmalı |
| Maksimum güç | 46 kW / 62,6 PS | 49–50 kW / yaklaşık 67–68 PS |
| Maksimum tork | 56,5 Nm | 60 Nm |
| Şanzıman | 6 ileri | 6 ileri |
| Dolu ağırlık | 221 kg | 240 kg |
| Yakıt deposu | 21 litre | 20 litre |
| Sele yüksekliği | 820 / 850 mm | 800 mm |
| Yerden yükseklik | 205 mm | 190 mm |
| Ön jant | 19 inç | 19 inç |
| Arka jant | 17 inç | 17 inç |
| Ön süspansiyon | Ayarlanabilir KYB USD | Ayarlanabilir 43 mm USD |
| Ön süspansiyon hareketi | 180–185 mm | 150 mm |
| Arka süspansiyon hareketi | 230 mm | 148 mm |
| ABS | Var | Var |
| Çekiş kontrolü | Donanım ve pazara göre doğrulanmalı | Var |
| Gösterge | 6,75 inç TFT | 5 inç TFT |
Teknik değerler üreticilerin Avrupa pazarına yönelik güncel verilerinden alınmıştır. CFMOTO'nun motor gücü ve Kove'nin bazı süspansiyon ölçüleri pazara göre farklı açıklanabiliyor.
Motor Performansı: CFMOTO 700MT Daha Güçlü
İki motosiklet arasındaki en belirgin fark motor hacmi.
Kove 625X Pro, 581 cc paralel çift silindirli motordan yaklaşık 62,6 PS güç ve 56,5 Nm tork üretiyor.
CFMOTO 700MT ise 693 cc paralel çift silindirli motoruyla yaklaşık 67 PS güç ve 60 Nm tork sunuyor.
CFMOTO'nun motor hacmi 112 cc daha büyük.
Güç farkı yaklaşık 4–5 PS, tork farkı ise 3,5 Nm.
Bu değerler özellikle artçı ve bagajla yapılan uzun yolculuklarda CFMOTO lehine bir avantaj sağlayabilir.
Ancak performansı belirleyen tek unsur motor gücü değil.
İki motosiklet arasındaki 19 kilogramlık ağırlık farkı da önemli.
Güç/Ağırlık Oranı: Kove'nin Avantajı Var mı?
Dolu ağırlık ve açıklanan motor gücü üzerinden basit bir hesaplama yapıldığında:
| Ölçüm | Kove 625X Pro | CFMOTO 700MT |
|---|---|---|
| Güç | 62,6 PS | Yaklaşık 67 PS |
| Ağırlık | 221 kg | 240 kg |
| Ton başına güç | Yaklaşık 283 PS | Yaklaşık 279 PS |
Kove, daha düşük motor gücüne rağmen hafifliği sayesinde güç/ağırlık oranında küçük bir avantaj elde ediyor.
Bu durum özellikle tek sürücülü kullanımda ve sık yön değiştirilen virajlı yollarda hissedilebilir.
CFMOTO ise daha yüksek torkuyla yüklü sürüşlerde avantaj sağlayabilir.
Fakat iki motosikletin aynı koşullarda yapılmış hızlanma ölçümleri olmadan kesin bir 0–100 km/sa kazananı belirlemek mümkün değil.
Arazi Kabiliyeti: Kove 625X Pro Öne Çıkıyor
Kove 625X Pro'nun en güçlü taraflarından biri süspansiyon yapısı.
Motosiklette ayarlanabilir KYB süspansiyonlar kullanılıyor.
Ön süspansiyon hareketi yaklaşık 180–185 mm, arka tekerlek hareketi ise 230 mm.
CFMOTO 700MT'de ön süspansiyon hareketi 150 mm, arka tarafta ise 148 mm.
Bu fark özellikle bozuk zeminlerde önem kazanıyor.
Daha uzun süspansiyon hareketi, tekerleğin çukur ve tümsekleri takip edebilmesi için daha geniş bir çalışma aralığı sağlıyor.
Kove'nin 205 mm yerden yüksekliği de CFMOTO'nun 190 mm değerinden 15 mm fazla.
Bunun yanında Kove yaklaşık 19 kilogram daha hafif.
Bu üç özellik birlikte değerlendirildiğinde Kove, stabilize yollar ve hafif arazi sürüşleri için daha uygun bir teknik altyapı sunuyor.
Ancak her iki motosiklette de 19 inç ön tekerlek bulunuyor.
Bu nedenle modelleri 21 inç ön tekerlekli, daha uzun süspansiyonlu enduro veya rally motosikletleriyle aynı arazi sınıfında değerlendirmemek gerekiyor.
Asfalt ve Uzun Yol: CFMOTO 700MT'nin Avantajları
CFMOTO 700MT, özellikle asfalt ağırlıklı adventure-touring kullanımına yönelik tasarlanmış bir motosiklet.
693 cc motor, 800 mm sele yüksekliği, rüzgâr koruması ve uzun yol donanımları bu yaklaşımı destekliyor.
Daha alçak sele yüksekliği, özellikle motosikleti park ederken veya düşük hızda manevra yaparken avantaj sağlayabilir.
Bununla birlikte 240 kilogramlık ağırlık, özellikle tam yüklü kullanımda hissedilebilir.
Kove 625X Pro ise daha yüksek seleye rağmen hafifliğiyle bu farkı dengelemeye çalışıyor.
Uzun yolda hangi motosikletin daha az titreşim sunduğu veya daha konforlu olduğu konusunda kesin değerlendirme yapabilmek için doğrudan sürüş testi gerekiyor.
Sele Yüksekliği: Kısa Boylu Sürücüler Hangisini Tercih Etmeli?
Kove 625X Pro'nun sele yüksekliği 820 ve 850 mm seçenekleriyle açıklanıyor.
CFMOTO 700MT'nin standart sele yüksekliği ise 800 mm.
Aradaki fark en düşük konumda 20 mm.
Özellikle motosiklet üzerinde iki ayağını yere daha rahat basmak isteyen sürücüler için CFMOTO'nun daha alçak selesi avantaj sağlayabilir.
Ancak sele genişliği ve süspansiyonun sürücü ağırlığı altında ne kadar çöktüğü de önem taşıyor.
Bu nedenle yalnızca katalogdaki sele yüksekliğine bakarak karar vermek yerine iki motosikletin üzerinde oturmak daha doğru.
Fren Sistemleri ve Güvenlik
Kove 625X Pro'da çift ön disk, Taisko fren kaliperleri ve ABS bulunuyor.
CFMOTO 700MT'de de çift ön disk, arka disk fren ve ABS sistemi kullanılıyor.
CFMOTO ayrıca çekiş kontrolü sunuyor.
Kove'nin bazı Avrupa versiyonlarında kör nokta uyarısı, şerit değiştirme uyarısı ve arkadan yaklaşan araç uyarısı gibi ADAS özellikleri bulunuyor.
Bu sistemler özellikle uzun yol sürüşlerinde sürücünün çevresindeki trafiği takip etmesine yardımcı olabiliyor.
Ancak elektronik yardımcıların bulunması, motosikletin her koşulda daha kısa mesafede duracağı veya kaymayı tamamen önleyeceği anlamına gelmiyor.
Donanım Karşılaştırması: Kove Teknoloji Tarafında Güçlü
Kove 625X Pro'nun öne çıkan donanımları arasında 6,75 inç TFT gösterge, ayarlanabilir ön cam, ısıtmalı elcikler ve ısıtmalı sele bulunuyor.
Bazı Avrupa versiyonlarında ekran yansıtma ve ADAS uyarı sistemleri de sunuluyor.
CFMOTO 700MT'de 5 inç TFT gösterge, USB bağlantıları, çekiş kontrolü ve ayarlanabilir süspansiyon bulunuyor.
Kove, özellikle ısıtmalı ekipmanlar ve büyük ekran açısından avantajlı görünüyor.
Ancak standart donanımlar ülkeye ve ithalatçıya göre değişebildiğinden Türkiye'ye getirilecek motosikletlerin kesin ekipman listesi ayrıca kontrol edilmeli.
Yakıt Deposu ve Menzil: Kove 1 Litre Önde
Kove 625X Pro'da 21 litrelik yakıt deposu bulunuyor.
CFMOTO 700MT'nin güncel Avrupa versiyonunda ise 20 litrelik depo kullanılıyor.
Kove'nin deposu 1 litre daha büyük.
Bu durum, iki motosiklet aynı miktarda yakıt tüketseydi Kove'ye menzil avantajı sağlayacaktı.
Ancak gerçek menzil motor tüketimine de bağlı.
İki model için aynı test standardıyla doğrulanmış tüketim değerleri olmadan kesin bir menzil kazananı belirlemek mümkün değil.
Örnek olarak her iki motosikletin 4,5 L/100 km tükettiği varsayılırsa:
| Hesaplanan menzil | Kove 625X Pro | CFMOTO 700MT |
|---|---|---|
| Depo | 21 litre | 20 litre |
| Varsayımsal tüketim | 4,5 L/100 km | 4,5 L/100 km |
| Teorik menzil | 467 km | 444 km |
Bu tablo gerçek tüketim testi değil, depo kapasitesinin menzile etkisini göstermek için hazırlanmış örnek hesaplamadır.
Türkiye Fiyatları: Hangisi Daha Ucuz?
Fiyat karşılaştırmasında önemli bir ayrıntı bulunuyor.
CFMOTO 700MT, Türkiye distribütörünün resmî ürün kataloğunda yer alıyor.
Kove 625X Pro ise kontrol edilen Kove Türkiye fiyat listesinde bulunmuyor.
Bu nedenle iki motosiklet için doğrulanmış güncel Türkiye satış fiyatlarını karşılaştırmak mümkün değil.
Kove'nin İngiltere'deki resmî liste fiyatı 6.999 sterlin.
Ancak bu fiyatı doğrudan Türk lirasına çevirmek, Türkiye'de satışa sunulması hâlinde uygulanacak fiyatı göstermeyecektir.
Kove Türkiye'nin erişilebilen fiyat listesi 1 Eylül–1 Ekim 2026 dönemi için geçerli olduğundan, Ekim ayının tamamını kapsayan güncel fiyat olarak kabul edilmemeli.
Kove 625X Pro mu, CFMOTO 700MT mi?
İki motosikletin güçlü ve zayıf yönlerini bir arada değerlendirdiğimizde farklı kullanım senaryoları ortaya çıkıyor.
| Kullanım önceliği | Teknik olarak öne çıkan |
|---|---|
| Motor gücü | CFMOTO 700MT |
| Maksimum tork | CFMOTO 700MT |
| Düşük ağırlık | Kove 625X Pro |
| Güç/ağırlık oranı | Kove 625X Pro, küçük farkla |
| Uzun süspansiyon hareketi | Kove 625X Pro |
| Yerden yükseklik | Kove 625X Pro |
| Alçak sele | CFMOTO 700MT |
| Depo kapasitesi | Kove 625X Pro |
| Büyük TFT ekran | Kove 625X Pro |
| Türkiye'de resmî ürün sayfası | CFMOTO 700MT |
Sonuç: Kove Araziye, CFMOTO Uzun Yola Daha Yakın
Kove 625X Pro ile CFMOTO 700MT arasındaki fark yalnızca motor hacmi değil.
Kove 625X Pro, 221 kilogram ağırlığı, uzun hareket mesafeli KYB süspansiyonları ve 205 mm yerden yüksekliğiyle asfalt dışına daha sık çıkan sürücüler için avantajlı bir seçenek.
CFMOTO 700MT ise 693 cc motoru, daha yüksek torku ve 800 mm sele yüksekliğiyle asfalt ağırlıklı uzun yol kullanımında güçlü bir alternatif.
Bozuk yollar, stabilize güzergâhlar ve hafif arazi sürüşleri öncelikliyse Kove 625X Pro teknik açıdan daha avantajlı.
Asfalt, günlük ulaşım, artçılı yolculuklar ve daha alçak sele öncelikliyse CFMOTO 700MT daha uygun bir seçenek olabilir.
Ancak Türkiye'deki güncel fiyatlar ve servis koşulları netleşmeden kesin bir fiyat-performans kazananı ilan etmek doğru olmaz.
Orta hacimli adventure sınıfında rekabet artık yalnızca motor gücü üzerinden değil; ağırlık, süspansiyon kalitesi, elektronik donanım ve satış sonrası destek üzerinden şekilleniyor.

0 Yorum
Yorum Yaz
Facebook'tan gelen ziyaretçiler üyelik açmadan yorum yapabilir.